" Büyük işleri başarmak için sadece eylem değil aynı zamanda düş, sadece plan değil aynı zamanda inanç gerekir. - Anatole France "

Online Koçluk Sertifika Programı

Home - Why us Crop

Online Koçluk Eğitimi 

İş ve yaşam koşullarının zorlaştığı günümüzde online eğitim dediğimiz e-learnig sistemi hayatımıza bir çok kolaylık getirmektedir.

Trafik, otopark sorunu, şehirdışında yaşıyorsak  konaklama maliyetleri, ayrıca günlük iş ve yaşam yorgunluğu da eklenince gelecek planlarımızı sürekli erteliyoruz.

Yeni bir kariyer ve 21.yüzyılın en önemli değeri olan Profesyonel Koçluğu öğrenmek için zamanı ve kendinizi ertelemeyin.

 

Artık hayallerinize  ulaşmak için adım atın.

 Online Eğitime katılın ve hayatınızda değişiklik yaratın.  

 

 

ONLINE EĞİTİMİN AVANTAJLARI:

Online yani intenet ortamındaki Koçluk programının yüz yüze alınan Koçluk eğitimlerinden hiç bir farkı bulunmamaktadır ayrıca farkı olmamakla birlikte ek olarak sağladığı bazı avantajlar da mevcuttur. 


1- YILLIK İZNİNİZİ KULLANMANIZA GEREK YOK: Profesyonel Koçluk eğitimi almak için yıllık izinlerinizi kullanmanız  gerekmiyor. Online eğitimler hafta içinde akşamları ve 2 gün olan sınıf içi eğitimler ise hafta sonuna denk geldiği için mesainize veya  yıllık izninize dokunmadan tüm programı rahatlıkla tamamlayabileceksiniz. 

2- TECRÜBE ve DENEYİMLİ KURUMDAN EĞİTİM ALMA İMKANI: Bugüne kadar onlarca kuruma, bireylere ve projelere imza atmış bir kurumla yola çıkarak deneyimli koç ve mentörlerle  hem eğitime dair bir çok konuda donanımlı hale gelecek hem de kendinizi bir profesyonel koç olarak hazır hissedeceksiniz. Yaşanmış ve denenmiş tecrübelerle bir çok demo çalışmaya tanık olacaksınız. 

3-YÜKSEK MOTİVASYON ve ENERJİ ile KATILIM: Online eğitimler internet ortamında, canlı, mesai sonrası ve akşamları yapıldığı için zamanınız trafikte, otopark aramakla veya geç kaldım telaşı ile geçirmeden eğitimlere başlayacaksınız. 

4TÜRKİYENİN ve DÜNYANIN HER YERİNDEN KATILIM İMKANI: Eğitimler online olduğu için şehir ve ülke sınırlaması söz konusu değil. İstediğiniz yerden istediğiniz ortamdan kendi ana dilinizde eğitim alacaksınız.

Ayrıca eğitimler canlı olarak webinar üzerinden yapıldığı için eğitim esnasında soru sorabilecek, fikrinizi paylaşacak bir sınıf ortamında olduğu gibi katılımcı olabileceksiniz. 

5-KONFORUNUZDAN ÖDÜN VERMEYİN: Kendinizi en rahat hissettiğiniz yerde çay/kahvenizi içerken eğitimlere katılabileceksiniz. 

Evinizde, isyerinizde, seyahat halindeyseniz otel odanızda veya mola halinde arabanızda. Sadece bilgisayarınızla internete bağlanmanız ve online, canlı eğitimlere katılmanız yeterli.

6- MENTÖRLÜK DESTEĞİ: Profesyonel Koçluk eğitimlerinin yanı sıra sizleri 10 saatlik Mentörlük desteği ile donanımlı hale getiriyoruz.  Mentörlük çalışması sizleri koçluk eğitimlerinin  yanı sıra olayları farklı bir şapkayla bakma ve değerlendirme becerisi sağlarken aynı zamanda sizleri ICf ünvanlama sürecine de hazırlık sağlayarak  diğerlerinden  daha avantajlı başlama imkanı sağlıyor.

7BİR ÇOK EK AVANTAJLA: Eğitimler sonrasında  yeni bir kariyere kavuşacak, hayatınızda ki değişikliklere inanamayacaksınız. Ayrıca kurumun projelerinde yer alabilecek, eğitim gerekliliklerini yerine getirmeniz neticesinde Türkiye’de ve dünyada bulunan profesyonel ICF ünvanlı koçlar arasına da adınızı yazdırabileceksiniz. 

Ders notları eğitim süresi sonunda tarafınıza gönderilecektir. 3’lü grup çalışmalarıyla çalışmalarınızı pekiştirecek grup dinamiğini yaşayacaksınız.

 

Profesyonel Koçluk Eğitimleri alan Kişilerde Gelişen Beceriler:

 • Bireysel farkındalık artışı
 • Olayları farklı çerçeveden görme ve değerlendirme becerisi
 • Özgüven ve Özdeğer artışı
 • Duygusal alanda pozitif gelişim
 • Farklı benlikleri beceri ile kullanma
 • Yaşamsal öncelikleri farkındalıkla göğüsleme
 • Hedef  odaklı  yaklaşım becerisi
 • Yüksek motivasyonlıu yaşam becerisi
 • Koçluk, Mentörlük, eğitmenlik ve danışmanlık şapkalarını fark ederek ve yerli yerinde kullanma
 • Hayata karşı daha mutlu, daha  tatminkar ve daha başarı odaklı bakarak yaşama
 • İlişkilerde geçmişe oranda daha pozitif ve daha tatminkar sonuçlar alma
 • Belirli alanlarda uzmanlaşma
 • Yöneticilik şapkalarında gelişim
 • Ebeveyn benliklerinde gelişim
 • Yeni bir kariyer noktası

 

Eğitim Metodolojisi : Profesyonel Koçluk  Eğitimi bir çok bilimsel çalışmanın karması olarak  ve daha önce bir çok kişiye öğretilerek deneyimsel olarak başarısı kanıtlanmış bir eğitim silsilesini barındırmaktadır. Eğitimin içeriği, NLP, Pozitif Psikoloji, Holistik düşünce tekniği, Milton Erikcson ve Alfred Adler ekolllerinin karmasını içermektedir.

 

Eğitim başlıkları : 

1- Başlangıç

2- Koçluğa Giriş

3- Koçluk sürecinde Kullanılan Teknikler ve Araçların Kullanımı

4- Koçluk Sürecinde  Karşılaşılan Konuların Çözümü

5- Koçun Kendisinin Donanımlı Hale Gelmesi, ihtiyaçlar, analizler

6- Koçu Destekleyici Yardımcı Beceriler

7- Koçluğu Destekleyen Felsefeler

8- Mesleki Yetkinlik Çalışmaları ve Araçlar

9- Akreditasyon İçin Sınav Uygulamaları

10- Mentörlük

 

Eğitimin süreci : Online Profesyonel Koçluk Eğitimi;

1- Modül Profesyonel Koçluk

2- Modül Master Koçluk eğitimi olmak üzere  60 saat eğitim ve 10 saat Mentörlük eğitimini kapsamaktadır.

 

Tüm eğitimler alıştırma, ödev ve koçluk seanslarıyla desteklenmektedir. 2 gün olarak düzenlenen sınıf içi grup eğitimlerinde online eğitimlerdeki methodlar, araçlar ve tüm çalışmalar gözden geçirilerek katılımcıların yetkinliklerinin üst seviyeye çıkartmaları sağlanmaktadır.

*Eğitim sonunda sertifika alabilmek için eğitimlere % 80 katılım mecburidir.

*Eğitimler web üzerinden canlı olarak yapılmaktadır.

*Eğitimler  arasında öğrenilenlerin pekişmesi amacıyla grup çalışması ve bu çalışmalar süresince 3 ses kaydı yapılması ve bu kayıtların mentör ile değerlendirilmesi gerekmektedir.

*Eğitim sonucunda ICF’ e  başvuru yaparak ünvan alma sürecinde beraber hazırlık yapılacak, Türkiyede ve  dünyadaki sayılı ICF akrediteli ünvanlı koç arasında  yer almanız için her açıdan donanımlı hale getirileceksiniz.

 

Eğitim tarihleri : 

 1. Modül Profesyonel Koçluk Eğitimi  Tarihleri  

1.  Grup: 

 1. webinar : 4  Nisan 2016 20:00-22:00
 2. webinar : 7 Nisan 2016 20:00-22:00
 3. webinar : 11 Nisan 2016 20:00-22:00
 4. webinar : 14 Nisan 2016 20:00-22:00
 5. webinar : 18 Nisan 2016 20:00-22:00
 6. webinar : 21 Nisan 2016 20:00-22:00
 7. webinar : 25 Nisan 2016 20:00-22:00
 8. webinar : 28 Nisan 2016 20:00-22:00

 

Eğitim başvurusu yapmak ve ödeme koşullarını öğrenmek için bizi arayabilir veya   e-mail gönderebilirsiniz.

Tel : 0212 963 13 97

GSM: 0536 395 68 28

info@nursenkaya.net